Príspevky na zubné strojčeky od Union ZP

08.09.2020 Utorok

V rámci benefitu 100 EUR ročne na zuby bude po novom možné využiť príspevok aj na čeľustno-ortopedickú liečbu fixným, alebo snímateľným aparátom čiastočne hradenou zdravotnou poisťovňou.

Od 01.01.2021 bude možné uplatniť príspevok aj na zubné strojčeky a za čeľustnoortopedické výkony pre všetky deti do 18 rokov poistené v Union zdravotnej poisťovni.

Jedinou podmienkou je, aby malo dieťa absolvovanú preventívnu prehliadku u zubára v minulom roku. Pri návšteve čeľustného ortopéda zaplatíte účet a doklad naskenujete cez online pobočku Unionu.

Peniaze, až do sumy 100 EUR za rok, budú vyplatené na účet zákonného zástupcu, ktorý je poistencom Union zdravotnej poisťovni. Či už poistenci zaplatia za kontrolu, nový drôtik, alebo gumičky – Union zdravotná poisťovňa všetko, čo má niečo spoločné so zubným strojčekom.

Benefit bude platný od 1.1.2021. V prípade, že príspevok 100 EUR nevyužijete na zubný strojček, je naďalej možné si ho uplatniť aj na iné ošetrenia u stomatológov.

Aj preto je výhodné byť poistencom Union zdravotnej poisťovne, ak saním chcete stať, môžete tak urobiť a podať prihlášku on-line do Union zdravotná poisťovňa, a.s..

Zdroj: Union zdravotná poisťovňa, a.s.