Pillow poisťovňa začala ponúkať poistenie už aj slovenským klientom

Poisťovňa PILLOW v preklade z anglického jazyka “Vankúš”, prichádza na Slovenský trh s revolučným výpočtom povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú motorovým vozidlom a to na základe počtu najazdených kilometrov počas roka.

Pillow k nám prichádza od susedov z Českej republiky, kde pôsobí už od roku 2015. Pôvodný názov poisťovne bol První klubová pojišťovna, a.s. no ku koncu roka v novembri 2019 zmenila názov na Pillow pojištovna, a.s..

Spoločnosť funguje rýdzo ako digitálna poisťovňa, s ktorou sa dá komunikovať iba elektronicky, či už sa jedná o uzatvorenie poistenia, ale aj napríklad aj vykonať obhliadku vozidla.

Pillow - vankúš

Ideou poisťovne je, že všetky procesy spojené s poistením sú jednoduché a pohodlné, na základe čoho ponúka, aj to, že ak málo jazdíte, tak málo platíte, pretože zaparkované auto nenabúra a kto nehavaruje, ten si zaslúži lacnejšie poistenie. Preto vám Pillow za nenajazdené kilometre vráti peniaze. To je podľa poisťovne veľmi fér. Avšak v prípade ak klient najazdí viac kilometrov ako uviedol poistné si bude musieť doplatiť.

Jednou s noviniek od poisťovne je aj poistenie PZP a havarijne poistenie môže byť na jednej zmluve. V poisťovni sú hrdí aj na najjednoduchšie Všeobecné poistné podmienky, ktoré sú podľa názoru poisťovne napísané jednoducho, krátko a zrozumiteľne, bez akýchkoľvek nástrah.