Najčastejšie otázky

Featured Image

UPOZORNENIE:

o príspevok na zuby je možné požiadať najneskôr do 31.05.2024, iba v prípade ak ste boli na ošetrení do 30.04.2024.

Ak bolo ošetrenie vykonané po 01.05.2024 nie je možné požiadať o peňažný príspevok

Postup je veľmi jednoduchý. Po návšteve zmluvného zubára jednoducho v online pobočke vyplníte žiadosť o príspevok spolu s daňovým dokladom o úhrade za ošetrenie u zubára (doklad z registračnej pokladne, z virtuálnej registračnej pokladne, faktúra). V prípade dentálnej hygieny je potrebné priložiť aj potvrdenie o absolvovaní dentálnej hygieny. Pre zjednodušenie pre vás Union zdravotná poisťovňa, a.s. pripravila aj prehľadný postup k žiadosti o príspevok.

Pozrite si prehľadný návod, ktorý vám uľahčí podanie žiadosti o preplatenie zubného ošetrenia, alebo dentálnej hygieny:

Ak chcete požiadať o Príspevok 150 Eur na zuba pre vaše dieťa, musí byť splnená podmienka, že dieťa je už poistencom Union zdravotnej poisťovne a vy, ako rodič, máte minimálne podanú prihlášku do Union zdravotnej poisťovňe. Ak ešte nie ste poistencom UNION zdravotná poisťovňa, a.s., neváhajte a vyplňte Online prihlášku.

O Príspevok 150 Eur na zuby žiada rodič, alebo zákonný zástupca cez konto dieťaťa v Online pobočke. Ak ešte vaše dieťa nemá vytorené konto v Online pobočke, stačí urobiť jednoduchú registráciu.

Pre zjednodušenie pre vás Union zdravotná poisťovňa, a.s. pripravila prehľadný postup, ako požiadať o Príspevok 150 Eur v Online pobočke.

V prípade ak chcete podať prihlášku do Union zdravotná poisťovňa, a.s. kliknite na podať prihlášku on-line.

Príspevok na zubné ošetrenie si môžete uplatniť len, ak absolvujete ošetrenie u zmluvných zubárov Union zdravotnej poisťovne, a.s..

Príspevok sa vzťahuje iba na výkony, ktoré sú z časti hradené zdravotnou poisťovňou a z časti poistencom vo forme doplatku. Tieto výkony si zároveň zubár vykázal do Union zdravotnej poisťovne, a.s. k danému dňu ošetrenia, najneskôr do 180 dní odo dňa ošetrenia. Zoznam všetkých výkonov, ktoré spadajú do príspevku nájdete vo Verejnom prísľube.

Príspevok 150 Eur na zuby nie je možné využiť na výkony, ktoré zubárovi plne hradí Union zdravotná poisťovňa, a.s. (preventívne prehliadky, vytrhnutie zubov).

Do príspevku nespadajú výkony čeľustnej ortopédie a výkony, ktoré sa nenachádzajú v zozname výkonov vymenovaných vo Verejnom prísľubePoistenec si tieto výkony hradí v plnej výške sám. Ide napríklad o zubné implantáty, ústne dlahy a pod.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

K žiadosti o Príspevok 150 Eur na zuby vám postačí daňový doklad o úhrade z registračnej pokladnice, alebo faktúraVystavenie dokladu z registračnej pokladnice, alebo faktúry je pre zubára povinné.

V prípade dentálnej hygieny je okrem daňového dokladu potrebné priložiť aj potvrdenie o absolvovaní dentálnej hygieny.

Pri podávaní žiadosti pripojte obidve strany dokladu do Online pobočky. Zubár, alebo dentálny hygienik je povinný vystaviť pacientovi doklad o úhrade. Akceptovateľné doklady o úhrade sú:

  • Doklad z registračnej pokladne – bežný doklad (blok) z registračnej pokladne (je rovnaký, ako z bežného obchodu).

Doklad z registračnej pokladne

  • Doklad z virtuálnej registračnej pokladne – v niektorých pripadoch môže mať prevádzkovateľ iba takzvanú „virtuálnu pokladňu“, avšak aj tá má pridelené číslo pokladne a meno poskytovateľa.

Doklad z virtuálnej pokladne

Podrobné informácie, ako má vyzerať doklad od zubára a čo má obsahovať nájdete v prehľadnom návode, ako požiadať o Príspevok 150 Eur na zuby.

Príspevok 150 Eur na zuby nie je obmedzený na počet ošetrení, ani počtom žiadostí. Jediný limit je finančný, teda môžete požiadať o príspevok aj viac krát za rok, dohromady za ošetrenia vo výške 150 Eur ročne.

O Príspevok 150 Eur na zuby môžete požiadať najneskôr do 90 dní od návštevy zubára jednoducho cez Online pobočku.

O Príspevok 150 Eur na zuby je možné požiadať po ošetrení u zubára, ktorý má platnú zmluvu s Union zdravotnou poisťovňouOverte si, či má váš zubár s nami zmluvu cez vyhľadávanie zmluvných zubárov.

Výnimkou je žiadosť o príspevok na dentálnu hygienu, pri ktorej stomatológ/hygienik nemusí mať zmluvu s Union zdravotnou poisťovňou, avšak musí mať štatút poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Zoznam poskytovateľov zdravotnej starostlivosti nájdete TU.

Áno. V prípade, ak od vás budeme potrebovať zdokladovať preventívnu prehliadku za predchádzajúci kalendárny rok, upozorníme vás na to pri podávaní žiadosti v Online pobočke. Doklad o absolvovaní preventívnej prehliadky vám vystaví zubár, u ktorého ste absolvovali preventívnu prehliadku.

Ak sa jedná o dieťa do 6 rokov, pre uplatnenie benefitu postačuje preventívna prehliadka v aktuálnom roku.

Vďaka preventívnej prehliadke dokáže zubár odhaliť aj začínajúce problémy. Preventívna prehliadka vám ušetrí starosti a vďaka nej získate aj nárok na Príspevok 150 Eur na zuby.

O prijatí žiadosti vás bude Union zdravotná poisťovňa informovať notifikačným emailom. Žiadosť čaká na potvrdenie výkonu zubárom, ktorý tieto potvrdenia zasiela zvyčajne začiatkom nasledujúceho kalendárneho mesiaca po ošetrení. Aj pri dentálnej hygiene čakáme rovnako tak na vykázanie výkonov dentálnym hygienikom z dôvodu preverenia údajov.

Následne žiadosť spracujeme a o schválení príspevku vám zašleme potvrdzujúci email.

Príspevok posiela Union zdravotná poisťovňa priamo na váš bankový účet, ktorý si zadáte pri vypĺňaní žiadosti v Online pobočke.

Pozrite si prehľadný návod, ktorý vám uľahčí podanie žiadosti o preplatenie zubného ošetrenia, alebo dentálnej hygieny:

Ak chcete požiadať o preplatenie ošetrenia u zubára, alebo dentálnej hygieny vykonanej v roku 2023, príspevok sa odráta z kreditu pre rok 2023, ktorý budete mať dostupný vo vašom konte v Online pobočke.

Nezabudnite, že o príspevok môžete požiadať najneskôr do 90 dní odo dňa ošetrenia.

Dôvodov môže byt niekoľko, napríklad nesprávne uvedené údaje v žiadosti alebo nevykázanie zdravotných výkonov zubným lekárom v lehote 180 dní od ošetrenia. Po uplynutí tejto lehoty bude žiadosť automaticky zamietnutá.

V prípade, že Vám príspevok nepríde do 90 dní, tak neváhajte kontaktovať Union zdravotnú poisťovňu cez kontaktný formulár.

V prípade, ak ste zadali nesprávny IBAN, prosím kontaktujte nion zdravotnú poisťovňa telefonicky na 0850 003 333, alebo prostredníctvom kontaktného formulára.